Prezent dla niego – kurtka zimowa

Czasami długo zastanawiamy się, co kupić dla swojego partnera. Sprawia nam to szczególną trudność, kiedy jesteśmy w długoletnim związku i mamy wrażenie, że naszemu mężczyźnie niczego nie brakuje. Oczywiście kupując prezent, możemy zadbać o romantyczny akcent, ale warto iść także w stronę czegoś praktycznego. Idealnym pomysłem jest kurtka. Jeśli znamy rozmiar partnera, jego gust i preferencje kolorystyczne, nie powinnyśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu.

Kurtki zimowe męskie kupowane jesienią są dużo tańsze. Wcześniej wystawiane mają niższą cenę. Warto więc pokusić się o zakup jednej z nich z dużym wyprzedzeniem. Jaka kurtka będzie najlepsza?

Na pewno taka, która zapewni ochronę przed niskimi temperaturami oraz opadami atmosferycznymi. Śnieg lub deszcz nie powinny wsiąkać w materiał.

Najlepszym wyborem wydaje się ocieplana kurtka z nieprzemakalnego materiału. Powinna być dopasowana do ciała tak, aby nie krępować jego ruchów. Dobrej jakości kurtka zapewnia odpowiednią cyrkulację. Dzięki temu w momencie przyspieszenia kroku odprowadzana jest wilgoć, a temperatura ciała nie ulega nagłemu podwyższeniu. Przegrzanie zimą to najczęstsza przyczyna zachorowań na grypę.

Jeśli nasz partner jest zagorzałym fanem górskich wędrówek także zimą, postawmy na kurtkę z podpinką. Musi być ona wykonana z włókien syntetycznych. W górach pogoda bywa kapryśna i często ulega zmianie. Zalecana jest więc częsta zmiana warstw wierzchnich.

Pamiętajmy, że zimą chodzi przede wszystkim o funkcjonalność odzieży. Kolor i fason są równie ważne, ale raczej na drugim miejscu.

Sprawdź: męski fason odzieży wierzchniej